Hea näide: Stromspar-Check

0 Postitas - 29. oktoober 2014 - Näited, Rahvusvaheline

Mis on “Stromspar-Check” (Energy-savings check)?

German Caritas Association on avastanud viisi, kuidas lahendada samaaegselt nii sotsiaalseid kui ka keskkonnaprobleeme. Ühenduse algatatud projekt Stromspar-Check pakub tasuta nõuandeid energia säästmiseks madala sissetulekuga inimestele. Soovitusi jagavad koolitatud ja kvalifitseeritud pikaajalised töötud, kes lähtuvad iga majapidamise personaalsetest vajadustest ja tarbimisharjumustest. Energiasäästlikum eluviis on nüüdseks aidanud juba 100 omavalitsuse majapidamisi, kes hoiavad kokku üle 100 euro aastas.

Kui see number võib esmapilgul tunduda madalana, siis riigile on see märkimisväärne kokkuhoid, kuna Saksamaal maksavad madala sissetulekuga majapidamiste kütte- ja sooja vee arveid riigiasutused. Ajavahemikus detsember 2008 kuni juuni 2012 hoidis riik kokku seega ligikaudu 16 miljonit eurot. Samuti on tegemist keskkonnasäästliku lahendusega, kuna märgatavalt on vähenenud ka CO2 emissioon. Lisaks on leidnud tööd 2500 pikaajalist töötut, mis pakub leevendust laialtlevinud töötuse probleemile.

Mis on selles uuenduslikku?

Antud algatus on eriline, kuna selle väljakutseks on üheskoos lahendada nii sotsiaalseid kui ka keskkondlikke probleeme. Sealjuures võidavad sellest protsessist kõik osapooled. See on võtnud vaatluse alla ühiskonna olulised teemad, milleks on näiteks kõrge töötuse määr ja kliimamuutused. Sealjuures ei too see riigile kaasa lisakulutusi.

Soovi korral võid tutvuda algatuse saksakeelse koduleheküljega siin või lugeda sellest lähemalt Caritase koduleheküljelt.

0 kommentaari


Kontakt: info@heategu.ee