Hea näide: Bookshare

0 Postitas - 20. oktoober 2014 - Näited, Rahvusvaheline

Mis on Bookshare?

Bookshare on online-ligipääsuga digitaalne raamatukogu puuetega inimestele, kes ei saa tervisliku seisundi tõttu lugeda paberil teksti. Bookshare’l on üle veerand miljoni kasutaja, kelle hulka kuuluvad ka erinevad õppeasutused ja raamatukogud. Raamatukollektsioon koosneb üle 220 000 raamatust, mille on annetanud kirjastajad (loovutades välja antavatest raamatutest digitaalversioone) ja vabatahtlikud (printides soovitud raamatud arvutisse ja riputades need veebilehele).

Bookshare projekti veab Californias asutatud Benetech, mis on mittetulunduslik tehnoloogiaettevõte. Selle eesmärgiks on arendada uuenduslikke tehnoloogilisi lahendusi ühiskonna hüvanguks ja sotsiaalsete probleemide lahendamiseks.

Mis on selles uuenduslikku?

Esmapilgul ei ole sellises digitaalses raamatukogus midagi erilist, kuid uuenduslikuks teeb selle asjaolu, et see lahendus on  välja töötatud puuetega inimeste vajadustest lähtuvalt. Nemad saavad raamatuid alla laadida ja kasutada nende tarbimiseks erinevaid tehnoloogiaid, tavaliselt tarkvara, mis loeb raamatu häälega ette, kuvab teksti arvutiekraanile või mida saab kasutada Braille keele võimalustega seadmetel.

Kui soovid ettevõtmisest rohkem teada, külasta kindlasti Bookshare kodulehekülge. Teiste põnevate Benetech algatustega saad tutvuda siin.

Bookshare

0 kommentaari


Kontakt: info@heategu.ee